Gümüşcün ilaçlama

Kağıtlara zarar verme özellikleriyle bilinen gümüşçün ilaçlaması profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Kanatsız, gümüş renkli, üçgen şeklinde vücuda sahip omurgasız bir canlı olan gümüşcün, protein kaynaklı besinleri tercih eder ve genellikle kağıt ve kartondan yapılmış ürünlere zarar vermesi ile bilinir.
Gün boyunca çatlaklarda ve kuytu yerlerde saklanan gümüşçünler, genellikle üç yıl kadar yaşarlar. Özellikle kütüphane ve arşiv gibi yerlerde kağıt miktarı çok olduğu için, gümüşçünler yuva yapabilir. Bu tip yerlerde çok sayıda gümüşçün olabilir ve görüldükleri takdirde hemen önlem almak şarttır. Besin veya su kaynağı olmadan haftalarca yaşayabilen gümüşçün ilaçlama işlemi üzerinde titizlikle durulması son derece önemlidir. Diğer gümüşçün böcekleri de dahil olmak üzere her türlü ölü canlıyla beslenen gümüşçünler, ev veya işyerleri için tehlikeli olabilir.
Gümüşçün ilaçlama, diğer böcek ilaçlama yöntemleri kadar önemlidir. Yani bireysel ilaçlama işlerinden uzak durulması gerekir. Özellikle market veya aktarlarda satılan böcek ilaçlarını kullanmak, evde çocuk varsa onun sağlığını etkileyebileceğinden, son derece tehlikelidir ve uzak durulmalıdır. Bunun yerine böcek ilaçlama alanında deneyimli bir firmaya başvurarak işi uzmanına bırakmak en iyisi olacaktır.
Firmamız, onlarca yıldır dünya genelinde böcek ilaçlama hizmeti vermekte olup, %100 müşteri memnuniyeti prensibine dayalı olarak ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmak suretiyle hizmet vermektedir. Böcek ilaçlaması konusunda kalıcı çözümler arıyorsanız, firmamızla mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.