Kene ilaçlama

Kene ilaçlama işlemi, özellikle adını son yıllarda duymaya iyice alıştığımız keneler için en etkili çözüm yoludur. Ölüme varan ciddi hastalıklara neden olabilen keneleri ortadan kaldırmak için yapılacak bir profesyonel ilaçlama, riski ortadan kaldırmaya yetecektir. Bildiğiniz üzere son yıllarda pek çok kişi, kırım kongo kanamalı ateşi hastalığı yüzünden hayatını kaybetti. Bunların bir kısmı bilinçsiz ilaçlama yüzünden öldü belki de…
Bu yüzden hangi böcek olursa olsun, ilaçlama bireysel olarak yapılmamalıdır. Çünkü kullanılan ilaçlar aktarlardan ya da benzeri yerlerden alındığı takdirde muhtemelen sağlık bakanlığı onayına sahip olmayacaktır. Peki bu ne demek? Kullanılan böcek ilaçlarının yan etkileri, sonuçları ve böcekler üzerindeki etkisi yeteri kadar araştırılmamış demektir. Yani bu durum da insan sağlığı için riskli sonuçlara yol açabileceğinden, böcek ilaçlaması söz konusu olduğunda bireysel ilaçlamadan mutlaka uzak durulmalıdır.
O zaman kene ilaçlama kimler tarafından yapılmalı? Tabii ki profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından… Deneyimli ekiplerin yapacağı kene ilaçlama hizmeti, kenelerden kalıcı olarak kurtulmanın yanı sıra insan sağlığını tehdit eden unsurlara da mahal vermeyecektir.
Böcek ilaçlama firmalarının bir kısmı da sağlık bakanlığı onayına sahip olmayan ilaçları kullanmanın yanı sıra deneyimsiz ve bilgisiz ilaçlama ekiplerini kullanmaktadır. Bu tip firmalardan sakınmak için, referans, önceki ilaçlama işleriyle ilgili müşteri yorumları gibi bilgileri firmalara sormaktan çekinmeyin. Bu sayede tüm ilaçlama işlemlerinden daha verimli sonuçlar elde edersiniz.