Mite ilaçlama

Her ne kadar gözle görünmeyen canlılar olsa da, akar olarak da adlandırılan ve aynı zamanda mite (mayt) diye de telaffuz edilen bu böcekler, ilaçlama yapılmadığı takdirde insan sağlığını büyük ölçüde tehdit etmektedir. Genellikle tozlu ve kirli ortamlarda yaşamayı seven akarlar, mobilya, battaniye, halı gibi pek çok ev eşyasının içinde ve üzerinde bulunabilir. Fakat evlerde en çok yatak odalarındaki yastık ve yorganların içinde bulunur. Bu yüzden yatak odalarında kullanılan eşyalar düzenli olarak temizlenmelidir.
Evlerde bulunan organik besin parçaları ve canlıların deri döküntüleriyle beslenen akarlar ilaçlanmadığı takdirde taşıdıkları mikroplar aracılığı ile insanlarda solunum ve cilt hastalıklarına yol açabilmektedirler. Bu durumun önüne geçmek ise akar ilaçlama ile mümkündür. Tüm böcek ilaçlarında olduğu gibi mite ilaçlama da profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Zira bireysel ilaçlama yöntemlerinde, kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı onayına sahip olup olmadığı genellikle bilinmediğinden, böcekler için etkili olması ümidiyle kullanılan ilaçlar, insanlara da zarar verebilmektedir. Bu tip durumlar genellikle aktarlarda satılan böcek ilaçlarında görülmektedir.
Yani böcek ilaçlaması yapılacaksa, bu alanda uzman, deneyimli ve eğitimli ekiplere sahip firmalar tercih edilmelidir. Böcek ilaçlaması yaptırmayı düşündüğünüz firmaya bu hususlar hakkında sorular sorduğunuz takdirde, alacağınız yanıtlara göre davranabilir, hangi firmayla çalışmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Ayrıca farklı bir firma aramakla uğraşmayıp, onlarca yıldır dünya genelinde böcek ilaçlama hizmeti vermekte olan firmamızı tercih ederek, böcek ilaçlama ile ilgili tüm sorunlarınızın kalıcı olarak ortadan kalkmasını da sağlayabilirsiniz.