Pire ilaçlama

Pireler, kapalı ortamlarda en çok görülen böcek türleri arasında yer almaktadır. Tifüs ve veba gibi ölümcül tehlikeler içeren hastalıklar için taşıyıcı vazifesi olan pire ilaçlama yapılmadığı takdirde canlıların sağlığını tehdit edebilmektedir. Bu riskin ortadan kalkması için de profesyonel böcek ilaçlaması şarttır. Zıplayarak hareket eden pireler, kısa süre içerisinde uzun mesafeleri kolaylıkla almaktadır. Üreme hızı da bir hayli yüksek olan pireler bu yüzden tehlikeli canlılardır ve mümkün olan en kısa sürede, görüldükleri yerde önlem alınmalıdır.

İki haftada yaklaşık olarak 40 – 50 civarında larva bırakan ve muazzam üreme hızına sahip olan bu canlılardan kurtulmak için genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır fakat işyeri gibi uzun süreli boşaltmanın mümkün olmadığı alanlarda jel ilaçlama yöntemi de kullanılabilmektedir. Lakin sıvı ilaçlama kadar etkili bir yol olmayacağını da belirtmekte yarar var…

Peki böcek ilaçlama konusunda hangi firmalar tercih edilmeli, hangilerinden uzak durulmalıdır? Sektöre yeni girmiş, bu konuda yeteri kadar deneyim ve referansa sahip olmayan sitelerden her zaman için uzak durmak daha yararlı olacaktır. Buna ek olarak deneyimli ve sektörde yer edinmiş firmalar, olumlu referanslara sahip oldukları takdirde her zaman için beklentileri karşılama noktasında daha yeterli olacaktır.

Kısacası pire ilaçlama başta olmak üzere herhangi bir haşere için ilaçlama hizmeti talep edecekseniz, çalışmayı düşündüğünüz firmanın profesyonellik, müşteri memnuniyeti gözetme ve deneyim faktörleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızda yarar var.